„Latgales Kulinārā mantojuma centra” jubileja

 

Skaista un bagāta bija 11.janvāra  pēcpusdiena un vakars Latgalē. Skaistas ir atmiņas. Biedrība „Latgales kulinārā mantojuma centrs” svinēja 10 gadu jubileju. Gan Latgales, gan Eiropas Reģionālā kulinārā mantojuma tīkla biedri ir ne tikai  Latgalē, tāpēc pasākumu pārstāvēja „Siera klubs” ar saviem biedriem un sadarbības partneriem: Ogres tehnikumu, Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma Preiļu struktūrvienību un Daugavpils Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumu. „Siera kluba valdes priekšsēdētāja Vanda Davidanova bija deleģēta pasniegt  augstu apbalvojumu – Zemkopības ministrijas "Atzinības rakstu". Ogres tehnikuma direktores vietniece Armanda Auziņa jubilejas kliņģerī iededza 10 svecītes, bet tehnikuma direktore Ilze Brante pasniedza "Pateicības rakstu". Fotografējāmies, baudījām sirsnīgās un jestrās latgaļu dziesmas,  ēdienus. Neizpalika "nacionālais" dzēriens - šmakovka. Atcerējāmies 10 gados paveiktos labos darbus. Dejojām... Lai Tatjanai Kozačukai arī turpmāk pietiek enerģijas, spēka un  ideju!

Kā vienmēr, svinību galdi  "lūza" no gardumiem . Ir ļoti laba tradīcija: katrs ņem līdzi "groziņu" ar savas mājas raksturīgāko ēdienu, un,  visus saliekot kopā, top lielisks svētku mielasts.

Neliels, bet patīkams stāstiņš par vietu, kur „Siera kluba” komanda kopā ar kolēģiem no Latgales svinēja biedrības „ Latgales kulinārā mantojuma centrs” jubileju. Tā bija Lielbornes muiža, kurā mūs sirsnīgi sagaidīja tās saimniece Nora Poiša. Tiešām bija ļoti jauki, jo par katru sīkumiņu bija padomāts un piedomāts. Izstaigājām muižas plašās, gaumīgi iekārtotās telpas un - iespējams, katrs domāja, ka vasarā ir vērts vēlreiz atbraukt uz Lielborni.

 
   
...............................................................................................................................................................................................................................................................