Latvijas novadu siera diena 2023 JELGAVĀ

 


„Siera kluba” vadītāja Vanda Davidanova atzīst, ka  Jelgavā  aizvadīti vieni no skaistākajiem, labāk apmeklētākajiem, sieru piedāvājuma ziņā bagātākajiem un garšīgākiem, dziesmās skanīgākajiem un lustīgākajiem svētkiem. Pēc tik grandioza pasākuma esot mazliet skumji, bet gandarījums, ka siera ražotāji pacilāti par lielo pirktspēju,  tūkstoši viesu  - par jauko  dienu. Programmā ieplānotais īstenots. Siera svētkus atklāja zemkopības ministrs Didzis Šmits. Viņš uzņēmumu vadītājiem par teicamiem rezultātiem siera un biezpiena ražošanā, par eksporta kāpinājumu pasniedza Zemkopības ministrijas īpašas balvas. Ministrs arī iepazinās un nogaršoja stendos piedāvātos labumus, uzrunāja to gatavotājus. Paldies arī Debesīm par jauko laiku, kaut arī īsu brīdi uzmidzināja. Miers, krāšņums, pārpilnība, mīlestība  bija   "karaliene" "Latvijas novadu Siera dienā", kura notika 21. reizi.  Paldies visiem, kuri svētkus atbalstīja finansiāli vai ar darbu. Paldies visiem, kuri piedalījās. 

Siera karaļa kroņa maiņa

Viena no svētku aktivitātēm – Siera karaļa maiņas ceremonija. Tai par godu svētku ģenerālsponsora PKS „Straupe” ražošanas vadītājs Rolands Jomerts bija sasējis 60 kg smagu Jāņu siera rituli. Garšīgs piedāvājums! Stundas laikā ritulis tika notiesāts! Bija ļoti garšīgs. Siera karaļa kroni šogad saņēma lielākais Jāņu siera ražotājs AS „Rankas piens”.

Jelgavai – saldo garšu parāde
"Latvijas novadu Siera diena" daudziem apmeklētājiem palikusi atmiņā kā ļoti salda, piepildīta ar  neatkārtojamo un neaizmirstamo "bērnības garšu", un ar to pretī iznāca 15 tortes un 15 rolbiskvīti, kā arī kūciņas. Cepējas : Ilva Liepniece , pavāre un konditore no Auces, Anita Jakubāne, skolotāja un godu saimniece no Bebrenes vispārizglītojošās un profesionālās vidusskolas, Indra Volgaste, konditore no Dobeles un Česlava Kizakova, konditore no Bauskas. Ne pirmo reizi šīs "saldās"  dāmas ir kopā ar „Siera klubu. Jebkurš gardums cepts, izmantojot sieru vai biezpienu. Galvenokārt – „Smiltenes piena” Krēmsieru un „Jaunpils pienotavas” biezpienu. Konditoreja bija  svētkiem skaista rota. Paldies! Garšoja visiem!

Siers kā māksla

Siera svētkos bija spožs sieru uznāciens siera platēs, karvingotajos sieru klučos, stieņos un rituļos, interesanti dekorētajos šķīvjos. Kopumā šim pasākumam bija skaists nosaukums "Jelgavai - garšu parāde". Lielu darbu un izdomu ieguldīja Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma  skolotājas Irina Duvanova un Inese Bedeice. Paldies! Irina un Inese simtiem apmeklētāju uzdāvināja brīnišķīgus brīžus. Ļoti daudzi tādu krāšņumu redzēja pirmo reizi. Izmantoti svētku ģenerālsponsora PKS „Straupe”, „Talsu piensaimnieks”, ”Smiltenes piens”, „Rankas piens”, „Jaunpils pienotava” un „Lazdonas piensaimnieks” sieri. Paldies arī ražotājiem! Kopā Inese un Irina darbojās ar vairāk nekā 40 kg siera. 

Siers – spēka ēdienos
 Siera svētkos neiztikt bez siera zupām. Tās vārīja Ogres tehnikuma pavāru komanda un meksikāņu pavārs Havjers Garsija. Ogrēniešiem bija 5 spaiņu katls, pilns līdz malām. Tā bija laša zupa ar „Smiltenes piens” kausēto sieru "Azaids", svaigo krējumu un zīmola "Zaļā karotīte" dārzeņiem. Havjers gatavoja arī zivju zupu, to papildinot ar garnelēm un „Smiltenes piens” rīvētu Klasisko sieru. Kas varēja būt gardāks par to! Jāpastāsta arī par Latgaļu spēka biezputru, kuru  no „Kotiņu” grūbām vārīja  Līvānu Gardēžu klubiņa pavāres. Pie biezputras pasniedza svētku ģenerālsponsora PKS „Straupe” Jāņu siera mērci ar kūpinātu, apceptu speķīti. Bija vēl viena telts, tajā Ogres tehnikuma konditores cepa picas, izmantojot „Smiltenes piens”  Vegāno sieru. Un cepa  mutē kūstošas biezpienmaizītes no „Jaunpils pienotavas” biezpiena.

Siers – dāvanās

Kad Siera svētki tuvojās noslēgumam, pienāca dāvanu laiks. Cerams, ka jūs atpazīstat „Talsu piensaimnieks” skaisto, apaļo rituli "Talsu Deviņkalnu de Lux", „Smiltenes piens” Holandes siera lielo kluci, „Jaunpils pienotava” kūpināto "Guni" un Zelta siera stieni, „Rankas piens” Valmieras siera stieni, PKS „Straupe” Ķimeņu siera "desas" AS „Lazdonas piensaimnieks” Jāņu sieru u.c. Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma  skolotāja Irina  Duvanova "ziedos" pārvērta 25 kg siera. Šie sieri, kā arī ģenerālsponsora PKS „Straupe” produktu paciņas  „Siera kluba” vadītāja Vanda Davidanova uzdāvināja  Jelgavas dižģimenēm (Ozoliem, Žaggeriem, Onzuļiem, Medņiem, Sidoriņiem). Jā, Siera svētku apmeklētāju vidū bija daudz bērnu, par to mums liels
prieks!

Uz redzēšanos, Jelgava!
Atvadāmies no "Latvijas novadu Siera dienas". Atmiņas silda un sildīs. Paldies mūsu svētku vadītājai aktrisei, modelei, skaistumkonkursu dalībniecei Zanei Vaļickai. Paldies mūziķiem : Jelgava jauniešu "Popkorim",  "Grupai Galaktika" un Artūram Mangulim ar ģimeni. Pat dejas neizpalika. Ar PKS „Straupe” sieru! Paldies tūkstošiem, kuri bija kopā ar „Siera klubu”  un piena pārstrādes uzņēmumiem.

 

 

 

 

...............................................................................................................................................................................................................................................................