Seminārs „Veselība, labs izskats, harmonija ar Latvijas produktiem -  ūdens veltes”.

 

PROGRAMMA

* „Siera kluba” vadītājas Vandas Davidanovas pārskats par siera ražošanu un patēriņu 2021. gadā. Pasākumi 2022. gadā.

* Jauno siera šķirņu un citu piena produktu degustācija.

* Latvijas Maiznieku biedrības izpilddirektore Gunta Duka par jaunumiem maizes plauktos, degustācija;

* Šefpavāra Aivara Varņecka gatavotās  brokastis  ar zivīm un sieru, ar zivīm un biezpienu.

* „Mītavas čiekurs” īpašnieka Reiņa Artimoviča stāstījums un  degustācija (inovatīvie produktiem);

* Pasaulslavenā bārmeņa Andra Reizenberga meistarklase bezalkoholisko un alkoholisko kokteiļu gatavošanā un degustācija.

* Šefpavāra Ingmara Ladiga meistarklase zivju ēdienu gatavošanā, noformēšanā.

 

24.marts „Siera kluba” vēsturē paliks kā koša, skaista un bagāta lappusīte. Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma telpās notika mūsu, sadarbībā ar LLKC, organizētais seminārs  "Veselība, labs izskats un harmonija ar Latvijas produktiem - ūdeņu veltes ēdienos". Semināristi bija no Daugavpils, Kuldīgas, Auces, Jelgavas, Dobeles, Kandavas, Madonas, Rīgas, Siguldas u.c. Pēc divu gadu pārtraukuma tā bija brīnišķīga satikšanās.
 

Brokastu lappuse

Brokastu galdu klāja šefpavārs Aivars Varņeckis. Viņš gatavoja viltoto siļķi, kas ir kulinārā mantojuma ēdiens, ar „Smiltenes piena” Krēmsieru, lapu salātu miix, ar kūpinātu skumbriju, Smiltenes mini „Mozzarelām un Jaunpils sieru „Olimps”, baltmaizes kanapē ar ceptu asaru fileju sarkanajā mērcē un ELPA Kazdangas sieru, kā arī vējkūkas ar dažādiem pildījumiem.

Šefpavāra Ingmāra Ladiga meistarklase

Meistarklasi zivju gatavošanā un pasniegšanā vadīja šefpavārs Ingmars Ladigs. Piecas populāras zivis tika ietērptas 5 fantastiskos ēdienos un 
papildinātas ar „Smiltenes piens”, „ELPA”, „Talsu piensaimnieks”, Limbažu sieriem. Interesanta bija  zandarta seviče ar  citrusaugļu salātiem un Smiltenes mini Mozzarellām (salātos apelsīns,  greipfrūts, gurķis, tomāti savā sulā, garšvielas). Mēs esam pieraduši,- karpačo  gatavo no laša, bet Ingmars parādīja: tas var būt gards un neparasts no mencas. Tapa svaigas mencas filejas karpačo ar svaigu tomātu mērci un Talsu Deviņkalnu sieru „Delux”, un  rupjmaizes grauzdiņiem. Visi semināristi bija sajūsmā par ceptām reņģītēm rupjmaizē ar sālītu gurķu ievārījumu un Smiltenes mini Mozzarellām. Noslēgumā -  sama filejas salāti (āboli, redīsi, paipalu olas, salātlapas, apelsīni, seleriju kāti) un no sīpollokiem blendēta mērcīte (tādu mēs nezinājām, bet nu zinām). Pēc tam ēdienam pievienoja pa šķēlei „ELPA” ceptu Kazdangas sieru. Tik gardu un kraukšķīgu! Katra semināra lielākā vērtība - iemācīties jaunumus. Tādu bija daudz! Izmeklēts ēdiens bija upes foreles cepta fileja ar kraukšķīgām bekona strēmelītēm, pētersīļiem, pārkaisīta ar Limbažu sieru "Grande Duro" un sasmalcinātām  „Smiltenes piens” bombām jeb kraukšķiem. Piedevās - kartupeļu biezenis, kuru jo gardu un pufīgu darīja iemaisītais siers "Grande Duro". Ēdiens pārliets ar jogurta mērci (jogurts, citrona sula, piparmētras, pipari, sāls).Semināristi atzina:  kaut arī viņi ir pieredzes bagāti pavāri un pedagogi, Ingmara padomi bija ļoti vērtīgi.

Pārējās labās lietas

Neviens pasākums nenotiek bez mūsu lieliskajiem sieriem. Garšīgi  un skaisti! Jāsaka: pilnām mutēm izbaudījām „Jaunpils pienotava”  gardos siera cepumus. „Siera klubs” pateicas „Latvijas maiznieku biedrības” izpilddirektorei Guntai Dukai par ieskatu jaunākajās maizes šķirnēs un degustāciju. Mūsu slavenība - bārmenis Andris Reizenbergs savu stāstījumu papildināja ar trīs veidu burvīgiem kokteiļiem. Semināra noslēgumā mūs  palutināja Ilva Liepniece ar brīnišķīgu torti. Ilva stāstīja, ka biskvīts cepts no lauku vistu oliņām, kārtas bagātīgi pārsmērētas ar „Smiltenes piens” Krēmsieru, kurš  saputots ar saldo krējumu un papildināts ar aprikožu (no kompota izņemtas) gabaliņiem un avenēm. Paldies par sadarbību semināra organizēšanā LLKC un Rīgas TRIT. 

.

.

.

.

.

.

 
...............................................................................................................................................................................................................................................................