Pieredzes brauciens – izglītojošs seminārs Kandavas novadā

 

Lauku sēta „Indāni”

„Siera klubs” devās pretī zelta rudenim. Maršruts – Kandavas novads.  Daudzi sacīja, ka nebūs interesanti. Taču bija gan interesanti, gan sirsnīgi, gan skolojoši un garšīgi. Apmeklējām brīnumainu vietu - lauku sētu „Indāni”, kuras saimniece ir vairākās filmās spēlējošā Signe Ezeriņa. Bija sajūta, ka  esam nokļuvuši pasakā un negribas atmosties...  Signei ir 2 pašas bērni, 16 audžubērni un pulks mīļu mājdzīvnieku. Arī tā var dzīvot un būt pat ļoti  laimīgai. Cienasts - tikko no krāsns izņemtas maizītes, rītā siets siers, kafija ar pieniņu, jo nesen atskrējis teliņš. Ja jūs  "Indānos" neesat bijuši, noteikti aizbrauciet, redzētais ir vērtīgāks par pilīm un muižām.

Tālā vēsture

„Siera kluba” Kandavas ceļojuma turpinājumā - muižas. Valdeķu muiža (Emīlijas, Antona, vēlāk Jura Benjamiņu īpašums) ir novada vizītkarte. Labi saglabāta. Bija interesanti ieklausīties, ekskursijas vadītājas stāstos. Bet tajā  pusē vēl kāda ekskluzīva vieta - Rūmenes muiža, pieczvaigžņu lauku īpašums. Tas nav tūrisma objekts, taču mūsu ziņkārība bija tik liela, ka aizbraucām. Iznāca laipns vīrietis un jautāja, kā var palīdzēt. Izveidojās ļoti jauka saruna. Gandrīz kā ekskursija. Paldies!

Ivetas zirgi

Ivetas Pāžas un  viņas meitas Danas Grauzermanes stallis „Ivetas zirgi” ir apbrīnas vērta Kandava vizītkarte. Emocijas, kuras saņēmām no Ivetas, klausoties viņas brīnumainos dzīves un darba stāstus,  ar acīm paglāstot  izlolotos zirgus, skatoties, kā pārliecinoši auļoja Dana  un lidoja pāri šķēršļiem ar lepno, melno skaistuli Relax DMG,  ir miljonu vērtas. Fotogrāfijās to visu neizdevās iemūžināt, atmiņās gan paliks. Piebildīsim, ka Iveta saimnieko Benjamiņu muižas staļļos, un labi jūtas kopā ar izcilajiem, staltajiem rikšotājiem. Domājams, vēl ilgi atcerēsimies šo sirsnīgo piedzīvojumu, un , ja būs iespējams, atgriezīsimies. 

Gardie cienasti

 „Siera klubs” ekskursijā brokastis baudīja pie Signes Ezeriņas, pusdienas - Kandavas lauksaimniecības tehnikuma kafejnīcā  "KaLaTe". Paldies tehnikuma direktorei Dacei Rozentālei par šo iespēju: mājīga, moderna kafejnīca, gardi ēdieni. Kafiju dzērām Kandavas novadpētniecības muzejā, un tā bija  Kitijas Švīgeres izdaudzinātā ozolzīļu kafija. Ar launagu - kazas piena sieriem mūs sagaidīja ZS „Birznieki” īpašnieks Jānis Tiltiņš. Brīnišķīga diena! Brīnišķīgs brauciens! Daudz interesantu jaunumu. Paldies LLKC par brauciena organizēšanu.

...............................................................................................................................................................................................................................................................