Atskats uz astoņpadsmito „Latvijas novadu Siera dienu”

 

29.augusts Jelgavā, kaut arī līņāja, mums paliks atmiņā ar daudziem siltiem, gaišiem un sirsnīgiem brīžiem. Bija daudz sieru. Bija ieradušies piena pārstrādes uzņēmumu vadītāji. Mūs pagodināja zemkopības ministrs Kaspars Gerhards un Jelgavas mērs Andris Rāviņš. Dienas garumā programmas pasākumi raiti ripoja kā siera rituļi. Bija arī jauka kopā sanākšana uz svētku pusdienām. Galdā – ģenerālsponsora „Smiltenes piens” jaunais siers „Smiltene”, siera pīrādziņi, Ilvas Liepnieces ceptā siera torte, siera salāti, pat vēži.

Siera skaistumplates
"Latvijas novadu Siera dienas"  pievilcīgs pasākums bija sieru skaistumplates. Tās brīnumskaistas gatavoja Ilva Liepniece no  Auces, Inese Bedeice un Guna Martina no Jelgavas, Indra Volgaste no Dobeles. Izmantoja „Smiltenes piens”, „Jaunpils pienotava”,  "Talsu piensaimnieks", PKS „Straupe”, „Limbažu siers”, "Rankas piens", "Lazdonas piensaimnieks", „Sierštelle”, „Elpa” sierus. Svētku apmeklētāji platēs ieliktos labumus  nobaudīja. Plašu gatavotājas par izcilu darbu saņēma dāvanu kartes.

Siera zupu parāde
„Siera zupu parāde” bija lieliska! Zupas vārīja Aivars Varņeckis (Talsu novads, ZS „Ēmužas”), Zinaida Bāra (Ogres tehnikums), Līvānu gardēžu klubiņa pavāres, Irina Duvanova (Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums), Dzintra Romulāne (pavāre no Līvāniem). Svētku apmeklētāji iztukšoja piecus katlus, kopā – vairāk nekā 10 spaiņus zupu. Nepietika. Arī zemkopības ministram Kasparam Gerhardam zupas ļoti garšoja.

Stiprinieku sacensības
Siera svētkos neiztrūkstošs pasākums ir stiprinieku sacensības. Jelgavā tās vadīja pasaules čempions baļķa celšanā Māris Juzups. Bet vispirms Māris pats demonstrēja  savu spēku un varēšanu. Izdevās! Diemžēl sacensību "Jelgavas stipriniece" un "Jelgavas stiprinieks" dalībniekiem ne pārāk labi veicās – bija maz spēka, lai pārspētu rekordu: 100 reizes paceltu 22 kg smago „Grande Duro” rituli. Tomēr dāsnas balvas - sierus  no „Smiltenes piens” un „Limbažu siers” viņi saņēma. 
Svētku dalībniekus priecēja Ogres tehnikuma un Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma vokālie ansambļi un dejotāji. Lustīgu koncertu sniedza grupa „Ziņģes brāļi”.

...............................................................................................................................................................................................................................................................