Semināru cikls „MEISTARA DIENA” 2020
PIKC Kandavas Lauksaimniecības tehnikums

29.septembrī „Siera klubs” organizēja semināru Kandavas lauksaimniecības tehnikumā. Tā - kārtējā "Meistara diena" jaunajiem pavāriem, pavāru palīgiem, viesmīļiem. Seminārā piedalījās arī Cīravas teritoriālās struktūrvienības audzēkņi. Jauniešus uzrunāja „Siera klubs” vadītāja Vanda Davidanova, Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks, „Elpa” vadītājs Gundars Sisenis, lektore Livija Brūvere, meistarklasi vadīja šefpavāre no Auces „Ilva Liepniece. Seminārā  izmantoja „Smiltenes piens”, „Jaunpils pienotava”, „Elpa”, PKS „Straupe”, „Talsu piensaimnieks” un citu pārstrādes uzņēmumu sierus, biezpienu,  krējumu un sviestu. Degustācijas galds bija skaists, garšīgs un gaumīgi noformēts.  Katrā šķīvī - arī informācija par Latvijas produktiem.

Meistarklasē – Latgales Kulinārā mantojuma ēdieni
Kandavas lauksaimniecības tehnikumā meistarklasi vadīja Auces  bērnudārza „Pīlādzītis” šefpavāre Ilva Liepniece. Viņa gatavoja „Latgales Kulinārā mantojuma” ēdienus, kas jaunajiem Kandavas pavāriem nebija zināmi, tāpēc viņi ar lielu aizrautību un interesi darbojās virtuvē: gatavoja skābētu kāpostu zupu, guļbišnīkus, putraimdesas, uzkodas ar kūpinājumiem, rozītes, rudens salātus, ķīseli ar putukrējumu.
 Ēdienos bija vieta arī sieriem, krējumam, sviestam. Visiem ļoti garšoja. Jaunieši apgalvoja, ka šos labumus viņi baudītu katru dienu. Skolotājas atzina, ka praktiskā tēma ir labs papildinājums mācību vielai.