PIEREDZES BRAUCIENS PA ZEMGALI

 

 

„Siera klubs” biedru grupa 13. augustā ceļoja pa  Zemgali - Bauskas novadu. Tas bija pieredzes un mācību brauciens, kas sākās agrā rītā un noslēdzās pavēlā vakarā. Apskatījām 5 interesantas vietas. Divas siera ražotnes, vīna darītava, slavenās zemgaļu saimnieces Dairas  Jātnieces ēdieni un garšaugu kolekcija... Bet bagātā diena  vispirms klauvēja  Ribbes dzirnavu "Graudu ceļā". Šīs vējdzirnavas ir Zemgales lepnums, celtas pēc holandiešu projekta,. Objekts tiešām unikāls, saglabājis lielāko daļu mehānismu. Nesen vējdzirnavas nosvinēja 150 gadu jubileju. Nākamais stāsts būs par aitas piena sieriem, tādiem - vienīgajiem Latvijā.


Aitu piena sieri – pārsteigums

Lietuvas pierobežā Bauskas novada Brunavas pagastā Lobgales muižā "Ziemciešu" mājā dzīvo Iluta Straģe ar savu kuplo ģimenīti. Māksliniece laukos, - tā dēvē Ilutu, jo viņai  ZS "Krišjāņi" ir govis, kazas, bet visgalvenais - piena  aitas. Iesākums bija no Igaunijas atvestie 2 jēriņi Ansītis un Grietiņa. Tagad Ilutas ganāmpulks jau tuvojas simtam. Iluta  „Siera klubs” kursos apguva sieru gatavošanu, un gadu gaitā šo māku  pilnveidojusi. Viņas sierotavā top dažādu pienu sieri - govs, kazu, aitu, jauktu pienu. Svaigie, mīkstie un cietie nogatavinātie. „Siera klubs”  visvairāk interesēja tieši aitu piena sieri, arī jogurts un saldējums. No aitas dienā izslauc 2 -3 l trekna piena, (rudenī pat līdz 9-10 %).Viena kg siera iegūšanai vajag 4 l. Nevar visu izstāstīt, ko redzējām, dzirdējām un baudījām. Sekojiet mūsu piemēram un aizbrauciet  uz ZS "Krišjāņi". Būs ļoti daudz fantastisku iespaidu, pārdomu par darbīgiem, izturīgiem, labestīgiem cilvēkiem.

Govs piena sieru bagātība

Nākamais pieturas punkts bija vairāk nekā 30 veidu govs piena ražotne, kurā saimnieko Inga Celma, ZS "Celmi" un sieri - viens liels veselums. Pilsētniece. Ienācēja laukos, tā runā par Ingu. Jā, ienācēja, kura iemācījusies visus lauku darbus. Bauskas novada Codes pagasts var lepoties ar moderno un apjomīgo  sierotavu, uzbūvētu par Eiropas naudu. Tas ir Ingas ģimenes bizness, strādā visi: aprūpē govis, slauc pienu, to pārstrādā  desmitos  mājas sieru veidos. Lieli, skaisti, garšīgi
rituļi. Arī jogurts, biezpiens, sviests, krējums, deserti - pilns produktu spektrs. Tūristiem arī ir liela interese par sieru gatavošanu un pašu sieru baudīšanu. Par Ingu Celmu gandrīz vai romānu var rakstīt. Ja būs iespēja, noteikti aizbrauciet, lai redzētu, saprastu un iedvesmotos, cik neatlaidīga  un varoša  var būt sieviete.

„Vaidelotes” un Daira Jātniece

Izbraukt Zemgali – Bauskas novadu un nepaciemoties Codes pagastā, ZS „Vaidelotes”, kur saimnieko Daira un Arnolds Jātnieki, būtu nepieņemami. Biedrībai „Siera klubs” ar Dairu Jātnieki ir sena sadarbība, tāpēc tikšanās bija jo īpaši sirsnīga. „Vaidelotes” no mazuma izaugušas jo lielas un slavenas. Ieguldīts milzīgs darbs un līdzekļi, bet ir vērts, jo Jātniekiem iesākto ieturpinās pieci dēli. Apbrīnojams skaistums un sakoptība. Uzmanības vērts Dairas stāstījums un iepazīšanās ar garšaugu un tēju kolekciju. Gan „Vaidelotēm”, gan Dairai daudz apbalvojumu un cildinājumu, un apbrīnas. Visbeidzot viņa mūs cienāja ar seno zemgaļu ēdieniem: botviņiem, kuģeli un miltu klimpām ķīselī. „Vaidelotes” – lielisks piemērs, kā vajadzētu dzīvot un strādāt laukos.

   
...............................................................................................................................................................................................................................................................