Seminārs – liels darbs un garda atpūta

 

 

Jau sešpadsmito gadu „Siera klubs” organizē seminārus  pavāriem, profesionālo iestāžu skolotājām, viesu māju saimniecēm. Lielais nosaukums "Veselība, labs izskats, harmonija ar Latvijas produktiem" izsaka būtību, ceļot godā gan sierus, gan maizi, gaļas produktus (subproduktus), sēnes, dārzeņus. Tieši tas viss bija dienas trīs meistarklasēs. Produktiem, tos pārvēršot ēdienos, lielisku garšu un izskatu radīja pavāri. Lūk, Haralds Saušs, lektore Gunta Duka, šefpavārs Tomass Godiņš, semināra vadītāja Vanda Davidanova, šefpavāri Aivars Varņeckis un  Ilva Liepniece.

Tūkstošgadīgi draugi – siers un maize

"Siera klubs" seminārā neiztrūkstoši produkti, kā vienmēr, bija sieri un dažādas maizītes (visjaunākās šķirnes). " Smiltenes piens" krēmsiers bija topā.  Arī iekrāsots ar dabīgām krāsvielām. Labi garšoja "Smiltenes piens" puscietais siers "Granister", AS "Jaunpils pienotava"  "Naskās bumbas" (mazās kūpinātās mozzarellas) un svaigo sieru izlase ar pikantām garšvielām. Dažādām maizēm bija liela piekrišana, semināristes izbaudīja to saderību ar sieru, bet ne tikai... Paldies "Latvijas maiznieku biedrība"  izpilddirektorei Guntai Dukai par stāstījumu. Viņa kārtējo reizi lielāko uzsvaru lika uz rudzu maizes, atgādinot: katru dienu apēdiet vienu šķēli. Bet cik daudz sieru ēst? Katru dienu 100 gramus, piedzerot 1 glāzi piena un 1 glāzi skābpiena dzēriena.

Šefpavāra Aivara Varņecka meistarklase

Meistarklase, kuru vadīja šefpavārs Aivars Varņeckis, sasaucās ar senatnīgiem ēdieniem, un tomēr tajos  vieta sieriem atradās. Pildīta cūkas galva (dekorējumā krēmsiers), pildīts cūkas kuņģis (kā piedevu pasniedza krēmsieru kopā ar mārrutkiem), pēc seno alsungiešu receptes gatavots subproduktu sautējums ar dārzeņiem (astīšu, austiņu, kāju, šņukura gabaliņi nozuda no šķīvja, ka prieks!). Izskatījās tik bagātīgi un garšoja brīnišķīgi. Tas bija tikai iesākums  turpmākajiem pārsteigumiem.

Šefpavāres Ilvas Liepnieces meistarklase

Otro meistarklasi „Siera klubs” seminārā "Veselība, labs izskats un harmonija ar Latvijas produktiem" vadīja  šefpavāre un konditore no Auces Ilva liepniece. Turpinājām tēmu par subproduktiem un to izmantošanu ēdienos. Vai zināt, kas ir "Nabagu rulete"? Rulete no samaltām cūku ādiņām, sarīvētiem burkāniem, ceptiem sīpoliem un garšvielām. Izveidoti "kukulīši" un noslogoti. Skaisti un gardi. Tad - fantastiskās putraimdesas. Īsti latgaliskas ar devīgu speķīti, pieliekot sievas mētru, tautā sauktu par  smerdelēm. Salātiņos - marinēti ķirbji un cidonijas. Ilva bija izvārījusi liekuma desas jeb kniblakus.  Pildītas zarnas ar samaltu sirdi, plaušām, aknām, mēli, nierēm, sīpoliem un garšvielām. Pēc tam apbrūninātas un kopā ar kartupeļu rozītēm bija varen gardas. Tad  kruasāni tika horizontāli pārgriezti un pildījumā krēmsiers, cūkas mēlīšu un marinētu šampinjonu šķēlītes. Kas gan būtu Ilvas gatavotie labumi bez viņas slavenās tortes ar dekorējumā
krāšņām rozēm! Paldies, Ilva!

Šefpavāra Tomasa Godiņa meistarklase

Seminārā trešo meistarklasi vadīja restorāna „Ferma” šefpavārs Tomass Godiņš. Arī viņa tēma bija subprodukti. Tie no kazlēniem, trušiem un vistām. Tomass gatavoja trušu un vistu akniņas, vistu sirdis un kazlēnu nieres. Ēdieni – smalki, restorāna sarežģītībā, garšu daudzveidībā, pasniegšanas krāšņumā. Lūk, Tomasa piedāvājums:

 

 
   
   

Ēdienos izmantoja ZS „Bērzi”(Talsu novads, Vandzene, Kristīnes Pilienas saimniecība) kazlēnu aknas un nieres, no Māras Ostrovskas (Madlienas pagasts) saimniecības trušu nieres, „Garīku” šitaki sēnes, AS „Smiltenes piens” sieru „Granister”, SIA „ELPA” saldo krējumu, SIA „Saldus maiznieks” un „Maiznīca Dona” saldskābmaizes.

...............................................................................................................................................................................................................................................................