Otrais seminārs „Veselība, labs izskats, harmonija ar Latvijas produktiem”

 

Sākam rakstīt skaistus un gardus stāstiņus no „Siera klubs” otrā semināra "Veselība, labs izskats, harmonija ar Latvijas produktiem". Šefpavārs Aivars Varņeckis, Maiznieku biedrības izpilddirektore Gunta Duka, semināra Goda viesis Mārtiņš Rītiņš, visa organizatore Vanda Davidanova, biedrības "Slow Food" pārstāvis Dāvis Kancāns, šefpavāri Kaspars Jansons  un Ilva Liepniece, - katrs pielika sirdi, roku, lai pasākums izdotos un diena būtu zināšanām, vērtīgām idejām, gardiem sieriem un dažādiem ēdieniem piepildīta, lai dotu gandarījumu 35 semināristēm, kuras bija atbraukušas no Dobeles, Talsiem, Ogres, Kuldīgas, Līvāniem, Valmieras, Smiltenes, Siguldas, Aizkraukles  u.c.

 

Svarīgais produkts – siers

Lai būtu veselība un labs izskats, jāēd siers! Katru dienu 100 g. Sieru var aizstāt ar divkāršu devu biezpiena. Tāpēc „Siera kluba” brokastīs semināros vienmēr galdā ir sieri. Šoreiz labi no labiem:  AS "Smiltenes piens", AS "Jaunpils pienotava" un "Limbažu siers" ražotie. Interesanta nianse: bija uzaicināta firma "Aguz" ar riekstu sviestu. Tika piedāvāti 5 veidu riekstu sviesti, kas ar sieriem labi saderēja .Produktu prezentēja firmas vadītāja Evita Roze. Riekstu sviesti daudzām semināristēm bija jaunums. Mums prieks, ka siers atradis jaunu "draugu". Pagaršojiet šo salikumu arī jūs!

Brokastu gardais turpinājums

Brokastīm bija interesants turpinājums: uzkodas ar lāča gaļu  un desu, un konjakā iztvaicētām aprikozēm, gardi kliju mīklas pīrāgi ar sautētiem kāpostiem, rudzu miltu pīrāgi ar baravikām un kausēto sieru, sāļais kliņģeris ar medījuma gaļu un kausēto sieru. Pīrāgus un kliņģeri cepa Ilva Liepniece. Jaunpils pienotava sieru "Pavasaris" Ilva uzziedināja oranžās rozēs. Garšojām arī Maiznieku biedrības izpilddirektores Guntas Dukas piedāvātās maizītes.

Tikšanās ar Mārtiņu Rītiņu

Semināristēm ļoti gaidīts brīdis bija satikšanās ar slavenību Mārtiņu Rītiņu. Kopā pavadītais laiks ātri vien aizpildījās ar sirsnīgām sarunām. Atcerējāmies, ka Mārtiņš pirms gadiem arī vadīja meistarklases "Siera kluba" semināros un dalījās savās zināšanās. Viņš pastāstīja par savu tagadējo ikdienu, kas aktīvi aizpildīta ar ceļojumiem, filmēšanos, piedalīšanos prezentācijas pasākumos, atbildēja uz jautājumiem, garšoja, kas bija semināra galdā. Mārtiņam sveicienus - sierus bija atsūtījuši AS "Smiltenes piens", AS "Jaunpils pienotava"  un AS "Limbažu siers". Ilva Liepniece pasniedza pašas izcepto tortīti, uz kuras ziedēja no āboliem vītās rozes Tad .Mārtiņš ieskatījās virtuvē, kur gatavoja  Aivars Varņeckis un Kaspars
Jansons. Kaspars taču Mārtiņa skolots pavārs, arī slavenība, daudzus gadus strādājis  restorānā "Vincents".

Šefpavāra Aivara Varņecka meistarklase

Šefpavārs Aivars Varņeckis „Siera kluba” seminārā gatavoja vairākus ēdienus: vārīja skābu kāpostu zupu, cepa brieža gaļas kotlešu bļodiņas (katrā lika pildījumu: kartupeļu un cauraudža šķēli, rīvētu kūpināto „Mozzarellu”un virsū uzlēja krējuma - sinepju mērci).
Interesanta bija kāpostu zupas pasniegšana: katrā šķīvī ielika cauraudža gabaliņu un kartupeli. Viss garšoja, bet vislielākā sajūsma bija par Cara pankūkām:  6 glāzes kviešu miltu, 600 ml piena, 50 g rauga, 6 olas, 200 g sviesta, 300 g saldā krējuma, sāls, cukurs. Pienā iejauc raugu, pievieno 3 glāzes miltu. Kad uzrūgst, pievieno olu dzeltenumus, kas saputoti ar sviestu + sāls, cukurs. Samaisa, ieber atlikušo miltus, samaisa, 45 min. raudzē siltā vietā. Kad mīkla pacēlusies, maigi iecilā saldo krējumu, kas saputots ar olu baltumiem. Ļauj pastāvēt 15 min. Cep karstā sviestā. Pankūkas vēl gardākas kļuva, kad tās pamērcēja apelsīnu un čili ievārījumā.

Šefpavāra Kaspara Jansona meistarklase

Izcila šefpavāra izcila meistarklase,- tāds ir secinājums par  Kaspara Jansona vadīto meistarklasi "Siera kluba" seminārā. Izvēlētie produkti un receptes arī izcilas,. Vispirms Kaspars pastāstīja par gūto pieredzi  Monako, kur strādāja  vairākus mēnešus, par ēšanas tradīcijām vismazākajā valstiņā. Pēc tam Kaspars darbojās virtuvē: gatavoja 64 grādos pusotru stundu vārītu olu ar Kamambēras siera mērci, stores fileju, kuru cepa dzidrinātā sviesta, pasniedza ar belugas lēcām un vēžu mērci. Tad sekoja lāča gaļās ēdieni: pelmenīši un kartupeļu pankūciņas ar pildītu lāča gaļu. Attēlā uz pannas kā baltas krelles,- stores nervs, ko uzskata par delikatesi. Tas esot ļoti veselīgs. Augstmaņu našķis. Nogaršojām!

...............................................................................................................................................................................................................................................................